info@netmarket.com.tr
0850 532 10 79

Sayfa Detay - NetMarket Kurulum

NetMarket Kurulum
Paylaş:
NetMarket Kurulum
NetMarket Ön muhasebe yazılımının Kurulması

Merhabalar,

Netmarket ön muhasebe yazılımımızın kurulması konusunda yapılması gereken işlemler aşağıda listelenmiştir.

Sistem Gereksinimleri;

2 Çekirdek veya üstü İŞLEMCİ

1 gb veya üzeri HDD alanı

4 GB veya üstü RAM

Bilgisayarınız yukarıdaki gereksinimleri karşılamıyorsa NETMARKET kullanırken oluşabilecek yavaşlama ve işlem süresi uzunluğu konusunda sorumluluk kabul etmemekteyiz.

 

NETMARKET KURULUMU

Netmarket kurulumuna başlamadan önce mutlaka herhangi bir MSSQL sürümü bilgisarınızda yüklü olmalıdır. MSSQL sürümünü İNDİRMELER bölümünden edinebilirsiniz.  MSSQL yüklemesinin ardından bilgisarınızın NET FRAMEWORK sürümünün güncel olduğundan emin olmalısınız. Sistemi çalıştırabileceğiniz en düşük framework sürümü 4.6.2 dir. Fakat önerdiğimiz sürüm 4.7.2 dir. .NET Framework sürümünü İNDİRMELER bölümünden indirip yükleyebilirsiniz.

MSSQL yüklenmesi ile ilgili YOUTUBE Videosu için HEMEN TIKLAYIN.

.NET Framework Windows 7 Sorunlu sürümlere yüklemesi ile ilgili YOUTUBE Videosu için HEMEN TIKLAYIN.

.NET Framework yüklemesi ile ilgili YOUTUBE Videosu için HEMEN TIKLAYIN.

Yüklemeleri tamamladıktan sonra NETMARKET yüklemesine geçebiliriz. 

NETMARKET YÜKLEME;

VERİ TABANI BAĞLANTISI;

Netmarket ile gelen NETMARKET.EXE dosyasını çalıştırınız. Program ilk çalıştırma esnasında WINDOWS 10 sistemlerde yetki isteyebilir yetki vermeniz halinde program kurulumuna geçebilirsiniz. 

Açılan yükleme ekranındaki kullanım koşullarını kabul edip INSTALL (YÜKLEME) butonuna tıklayınız. Program otomatik olarak kuruluma geçip kurulum esnasında sizden yeniden yetki istiyebilir. Bundan hariç herhangi bir soru sormadan program yüklemeyi tamamlayacaktır.

Yüklemenin tamamlanmasından sonra Masaüstünüze (Muhasebe, Local Lisans, Cafe Restaurant ve Market) uygulamaları gelecektir. Öncelikle Muhasebe uygulamasını çalıştırınız. Muhasebe uygulaması öncelikle ilk kurulum ayarları için 1 - 2 dk kadar sizi bekletebilir. Sorun olduğunu düşünmenize gerek yoktur. 

Yükleme ekranı size bağlantı ekranını getirecektir. bu bağlantı ekranında sizden kurduğunuz MSSQL ile ilgili bilgiler sorulacaktır. Burada öncelikle 2 soru mevcuttur; Windows Oturumu ve SQL Oturumu;

Windows Oturumu; Herhangi bir kullanıcı adı şifre girmeden direk .\SQLEXPRESS gibi sunucu adını girerek bağlantı sağlayabileceğiniz  tiptir.

SQL Oturumu; Uzak bilgisayara veya kendi bilgisayarınıza kullanıcı adı şifre, port ip bilgileri kullanarak bağlanabilmeniz amacı ile bulunan bağlantı tipidir.

Burada kendi bağlantı tipinizi bağlanmak istediğiniz şekli seçtikten sonra önce sunucu bağlantısını test edip, test başarılı ise KAYDET butonuna tıklayınız.

VERİ TABANI OLUŞTURULMASI;

Yukarıdaki işlemler doğru olması durumunda karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda Netmarketizin ilk veri tabanı hangi yıla ait olması gerektiğini sormaktadır. Burada mevcut yılınız olan 2020 yi seçebileceğiniz gibi farklı bir yıl da seçebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra DEVAM ET (KAYDET) butonuna tıklamanız yeterlidir.

İLK AÇILIŞ;

Kurulum tamamlanmasının ardından karşınıza gelen ekran giriş ekranıdır. bu ekranda sizden veri tabanı yılınız, kullanıcı adı ve şifreniz sorulmaktadır.

Kullanıcı adı:  netmarket

şifre : 1

Veri tabanı yılı : bir önceki ekranda seçtiğiniz yıl ile aynı olmalıdır.

Ardından NETMARKET demo sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.. Ayrıntılı soru ve sorunlarınız için Mesaj panelinden bize mesajlar yazabilirsiniz.x